David Schnarch

David Schnarch

David Schnarch jest psychologiem klinicznym, certyfikowanym psychoterapeutą, autorem wielu książek oraz artykułów poświęconych seksualności i relacjom w związkach. Praktyka terapeutyczna, którą prowadzi, przyciąga klientów i inspiruje specjalistów z całego świata.

David Schnarch pełnił funkcję przewodniczącego Professional Education Committee, zasiadał w zarządzie American Association of Sex Educators, Counselors and Therapists (AASECT), obecnie należy także do American Association for Marriage and Family Therapy (AAMFT) i współredaguje AAMFT’s Journal of Marriage and Family Therapy. Przez siedemnaście lat był profesorem Katedry Psychiatrii i Urologii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Stanu Luizjana.

Autor „Namiętnego małżeństwa” prowadzi Marriage & Family Health Center (Centrum Zdrowia Par i Rodzin) w Kolorado – ośrodek terapeutyczny dla par oraz jest ekspertem w Crucible Clinical Practicum w Niemczech. Jest mężem Ruth i ojcem Sarah.

„[David Schnarch] należy do prawdziwej plejady gwiazd światowej seksuologii” – tak w roku 2005, we wstępie do polskiego wydania „Terapii zaburzeń seksualnych”, napisał profesor Zbigniew Lew-Starowicz.

Dr Schnarch jest autorem koncepcji „tygla małżeńskiego” i opartego na niej modelu terapeutycznego, do którego odwołuje się większość amerykańskich specjalistów). Ale jest również osobą, która potrafi o trudnych sprawach seksualności i relacji interpersonalnych pisać i mówić w sposób przystępny, ciekawy i barwnym językiem.

 

%d bloggers like this: