Opublikowano Dodaj komentarz

Helena P. Schrader

Czytelnikom znużonym historycznymi uproszczeniami Helena P. Schrader, autorka nagradzanych powieści historycznych, proponuje obraz dziejów oparty na pogłębionych badaniach i zrozumieniu naszej ludzkiej natury. Bohaterowie jej powieściowego świata ukazują swoje złożone charaktery, motywacje i uczucia, dzięki czemu nie tylko przeszłość ożywa, ale i współczesność zyskuje nowy wymiar.

Autorka jest absolwentką wydziału historycznego Uniwersytetu Michigan oraz wydziału dyplomacji i handlu międzynarodowego Uniwersytetu Kentucky. Doktorat uzyskała na Uniwersytecie Hamburskim na podstawie pionierskiej pracy poświęconej jednemu z przywódców antyhitlerowskiego ruchu oporu w Niemczech.

Po kilku latach działalności w sektorze prywatnym Helena została członkiem Służby Zagranicznej Stanów Zjednoczonych i pełniła funkcje dyplomatyczne w krajach Afryki i Europy. W grudniu 2018 r. przeszła w stan spoczynku.
Choć literatura nie jest jej zawodem, w ciągu ostatnich 15 lat Helena Schrader opublikowała szereg powieści, opowiadań i tekstów popularnonaukowych. Krąg jej zainteresowań literackich i historycznych obejmuje starożytną Spartę, czasy wypraw krzyżowych oraz okres II Wojny Światowej.

Pisze o tym, co lubi i co ją fascynuje, omijając książkowe mody i nie walcząc o popularność.
Przez całe życie wiele podróżuje – świat wydaje się jej ciekawy, a inni ludzie i kultury godne poznawania i opisania. Od najmłodszych lat jest entuzjastką żeglowania i jazdy konnej. Wraz z mężem Herbertem wolny czas z upodobaniem spędza w ich greckim domu w Lacedemonie, czyli dawnej Sparcie.
Chcesz wiedzieć jak pisze Helena Schrader? Kup książkę.

Dodaj komentarz